Tento rok sme neboli pri mori. Po trojtýždňovom roadtripe po USA a Kanade (z ktorého fotky snáď raz určite spracujem 🙂 už v práci neostalo veľa dní dovolenky. Najbližší štátny sviatok po lete bol 15. semptebmer, ideálny timing na predĺžený víkend. Berlín som mala už dlhšie na to-do liste miest, do ktorých sa chcem ísť pozrieť. Našla som najlacnejšie letenky, úbytko cez AirBnB a hurá na cesty!

Berlin Foto Trip

Priznám sa – nie som úplne spontánny typ cestovateľa, nerada nechávam celý výlet na náhodu. Vždy plánujem, čo všetko chcem vidieť, a samozrejme nakoniec navštívim tak polovicu z naplánovaných miest. Ja som bola vyzbrojená špeciálnou mapou „Stil in Berlin – Berlin’s Best Food, Shops, Art & more“. A kaviarne. Ak chceš spoznať mesto v ktorom si, choď na kávu a raňaky. Nie tie hotelové samozrejme. Napríklad na také, kde do podmazu o 9tej nehrá otravná rádiová ranná show, ale poctivé techno. (Potom pri klopkaní nohou pod stolom pozor, nech sa káva nevyleje 😉

Berlin Foto Trip

Berlin Foto Trip

berlin-foto-trip-stanci-4

Berlin Foto Trip

 

Neberú ma totiž tie typické turistické masovky, najradšej objavujem lokálne vychytávky. To je jedna z výhod bývania cez AirBbn. Tipy od domácich v bežnom bedekri nenájdete. Ale áno, samozrejme, boli sme sa prejsť pod Brandenburskou bránou. Okrem AirBnb určite odporúčam cestovanie mimo hlavnej turistickej sezóny. Počas prechádzok som mala na niektorých uliciach pocit, že sme v celom Berlíne úplne sami. Krása.

Berlin Foto Trip

berlin-foto-trip-stanci-7

berlin-foto-trip-stanci-8

Berlin Foto Trip

Ak máte radi múzeá, odporúčam Deutsches Technikmuseum Berlin. 2 poschodia lodí, 3 poschodia lietadiel, celá budova venovaná vlakom či poschodie o fotografii alebo histórií kinematografie.

Berlin Foto Trip
Berlin Foto Trip
Berlin Foto Trip

Súčasťou technického múza bolo aj SCIENCE cester a to ešte len bola pecka. Všetky expozície boli interaktívne, ako návštevník sa stávate ich súčasťou. Bohužial sa nám sem podarilo dostať hodinu pred záverečnou, a tak sme videli iba poschodie venované optike. Zábava zaručená 🙂

Berlin Foto Trip
Berlin Foto Trip

Naopak Naturkundemuseum Berlin bola pre mňa dosť veľká nuda. Bude nudiť aj vás, ak ste už niekedy navštívili prírodovedné múzeum vo Viedni.
My sme strávili v Berlíne 5 dní, ale myslim, že tri by boli úplne akurát. Posledné dva dni sme sa sa viac menej iba flákali uličkami a nasávali atmosféru mesta.

Berlin Foto Trip

berlin-foto-trip-stanci-16

berlin-foto-trip-stanci-17

Berlin Foto Trip

berlin-foto-trip-stanci-19

Berlin Foto Trip