Pohoda Festival 2016, Trenčín

Moja dvanásta pohoda. Z toho piata ako fotograf. Musím povedať, že z tých piatich fotografických Pohôd bola táto najviac chill. Mojou úlohou tento ročník bolo nafotiť iba koncerty na Orange stage a atmosféru festivalu. Prvá myšlienka ktorá mi napadla – jeden stage, o polnoci posledný koncert a padla. Super! No vzápatí prišla myšlienka druhá – na Orange stage zvyknú byť koncerty, ktoré nie su úúúplne môj šialok kávy ( © Dara R.) a keby mám na výber, jednoznačne volím SLSP arénu alebo RedBull music academy stage 🙂

Perfektné koncerty na festivale Pohoda 2016

Na druhej strane som zažila perfektné koncerty, ktoré by som za iných okolností počula iba z diaľky pri čakaní v gastro-zóne na grilovaný oštiepok. Shibusa Shirazu orchestra, Nederlands dans theater, Lola marsh či James blake boli top koncerty na Orange stage.

Na koncert Jamesa by som samozrejme určite šla tak či tak, akurát po koncerte som trocha banovala, keď som mala plný FB feed toho, ako bola ODESZA hrájuca v tom istom čase top koncert Pohody. Nuž, to sú tie každoročné Pohodové obety.

*ak sa nevenujete foteniu, kludne túto pasáž o technike preskočte

Peter Frolo, ktorý ma oslovil na spoluprácu mi volá deň pred Pohodou s otázkou že: “A akú máš vlastne techniku?” Tak menujem canon 6D, canon 24-70 2.8 a canon 85 1.8. Kompaktná výbava, z ktorej ani po troch dňoch neodíde krčná chrbtica. “Mh, 85ka, dačo dlhšie nemáš?” No mám, resp moj tatko má, hádam požičia (díky Karellko!). Sigma 70-200. “Jasné, to dvojkilo určite zober!”

pohoda-2016-005

Hovorim si oookej, fakt sa mi to 1,3 kilové závažie naviac nechce vláčiť, ale všetko je prvý krát, vyskúšam. Peter, touto cestou ti ďakujem, najlepší nápad tejto pohody! (Druhý najlepší bol odísť z koncertu Roisin Murphy na Sevdaliza do Redbullu! Lucia diky bol to zazitok 😉

Napriek tomu, že to je cca 10ročné sklo z druhej ruky bez stabilizácie, výsledky sú super! Na open air event, špeciálne Pohoda, ako stvorené. Pricloniť na 3,5, držať sa na čase 1/200 pri maximálnom zoome a chýbajúcu stabilizáciu novších modelov som vôbec nepostrádala. Veď posúďte:

Výhody  oficiálneho fotografa

A aké sú výhody fotenia pre hlavného reklamného partnera ako je Orange? To že sa dostanete tam, kam iní nie:

Alebo sa vám naskytne tento pohľad ako jedinému z vašich kolegov. (teda s výnimkou Michala, ktorý sa na pár hodín stal členom kapely Lola Marsh a nafotil tento skvelý report.

Vidíme sa na Pohode 2017!

 

PS: Top3 koncerty – RozpoR!, sevdaliza, My Baby

Páčia sa ti fotky? Kontaktuj ma a budú pekné aj tvoje

Chcem nafotiť event